واقعیت های عجیب در مورد آموزش تنیس

واقعیت های عجیب در مورد آموزش تنیس - آکادمی تنیس حجه فروش

فرقی نمی‌کند در زندگی‌تان راکت تنیس به دست نگرفته‌اید، یا راکت شما در طول سال‌ها گرد و غبار جمع‌آوری کرده است، برای آموزش تنیس و تجربه مزایای بازی تنیس هرگز دیر نیست!در این مقاله واقعیت های را در مورد آموزش تنیس به شما می گوییم که انگیزه جالبی برای ادامه این ورزش خاص و لاکچری به شما می دهد. وجود دارد که شرکت در تنیس می‌تواند سلامت، تندرستی و شادی شما را بهبود بخشد

حقیقتی در مورد تنیس


بر اساس نظر دکتر رالف پافنبرگر که بیش از ۱۰ هزار نفر را برای یک دوره ۲۰ ساله مورد مطالعه قرار داده است افرادی که ۳ ساعت در هفته بازی تنیس را انجام می‌دهند (با شدت نسبتا زیاد) خطر مرگ و میر بر اثر کلیه علل در آنها ۵۰ درصد کاهش می‌یابد.
براساس نظر دکتر فین و همکارش در دانشگاه کانکتیکات جنوبی، بازیکنان تنیس نمرات بالاتری را از نظر قدرت
خوش بینی و خودباوری دارا هستند در حالی که نمرات پایین‌تری را در افسردگی، خشم، سردرگمی، استرس و اضطراب نسبت به دیگر ورزشکاران و غیر ورزشکاران ثبت می‌کنند.
بر اساس گزارش های دانشمندان در دانشگاه ایلینویز از آنجایی که تنیس نیاز به هوشیاری و تفکر فنی دارد ممکن است که ارتباطات جدیدی را بین سلول‌های عصبی در مغز ایجاد کند و باعث گسترش مداوم مغز در طول زندگی گردد.
بر اساس نظر دکتر جیم گوین، تنیس در گسترش خصوصیات مثبت شخصیتی برتر از ورزش‌هایی مانند گلف و بسیاری دیگر از ورزش‌هاست.
براساس مطالعات انجام شده روی مصرف میزان کالری تنیس به صورت رقابتی کالری‌های بیشتری را در مقایسه با تمرین‌های ایروبیک اسکیت یا دوچرخه سواری می‌سوزاند.

تقویت قدرت مغز با آموزش تنیس

به ورزش تنیس به عنوان یک غذای مغز بدون کالری فکر کنید! بازی تنیس می تواند تفکر انتقادی، هوشیاری ذهنی و تفکر تاکتیکی را با ایجاد ارتباطات در مغز بهبود بخشد. تنیس همچنین به تنظیم سروتونین کمک می کند – یک ماده شیمیایی مغز که با عملکردهایی مانند چرخه خواب، اشتها و وضعیت احساسی شما مرتبط است. آیا مشکل خواب دارید یا احساسات خود را کنترل می کنید؟

مبارزه و پیشگیری از بیماری با تنیس

ورزش تنیس کمک می کند تا پروفایل لیپیدی خود را کنترل کنید و کلسترول را پایین نگه دارید. این می تواند احتمال ابتلا به سکته مغزی، فشار خون بالا و مشکلات قلبی عروقی را کاهش دهد.

کالری و تنیس

ورزش تنیس چقدر کالری می سوزاند؟ تنیس بهترین ورزش برای داشتن بدنی سالم و ذهنی سالم است. تحقیقات (تنیس استرالیا) نشان داده است که به طور متوسط ​​یک ساعت بازی تنیس تک نفره معادل سوزاندن 600 کالری برای مردان و 420 کالری برای زنان است.

چابکی، انعطاف‌پذیری و تعادل بهبود یافته با آموزش تنیس

آیا تا به حال تنیس را از تلویزیون تماشا کرده‌اید و بازیکنان دائماً در حال حرکات کششی و دست دراز هستند تا توپ را در بازی نگه دارند؟ تنیس ورزشی است که در آن شما مدام در حال حرکت، تغییر جهت و کشش بدن خود هستید. با بازی تنیس به طور منظم، شما همچنین متوجه بهبود چابکی و انعطاف پذیری خواهید شد. توجه: مطمئن شوید که قبل و بعد از مسابقات خود به خوبی کشش دارید!

تنیس برای تمام عمر

این یک ورزش مادام العمر است برخلاف بیشتر ورزش‌ها، تنیس را می‌توان در هر سنی بازی کرد. شما افراد 60، 70 یا حتی 80 ساله زیادی را نمی بینید که در حال بازی کردن فوتبال یا دویدن در زمین فوتبال هستند. اما بسیاری از بازنشستگان هنوز هم بازی می کنند و از بازی تنیس لذت می برند. این یک بازی است که می توان آن را به راحتی با دوستان و دوستان در هر سن و هر سطح تناسب اندام بازی کرد!

تنیس برای استخوان های شما مفید است

تحقیقات نشان می دهد که تنیس بازان نسبت به افرادی که ورزش راکتی انجام نمی دهند استخوان های قوی تری دارند. تاثیر ضربه زدن به توپ، توقف و محدود کردن، تراکم استخوان شما را بهبود می بخشد – که می تواند از پوکی استخوان (استخوان های شکننده) در آینده جلوگیری کند.

آموزش تنیس شما را چالاک می کند

در واقع آموزش تنیس معمولی شما می توانید تا 5 بار در 10 ثانیه جهت را تغییر دهید. بنابراین هر چه بیشتر تنیس بازی کنید، چابک تر خواهید شد.

تنیس باعث می شود سریعتر واکنش نشان دهید

در تنیس شما باید نسبت به جایی که حریف شما در حال حرکت است واکنش سریع نشان دهید و زمان بین توپ مقابل و جایی که قرار است فرود بیاید قضاوت کنید. به عبارت دیگر، این یک تمرین عالی برای هماهنگی دست و چشم شماست.

با تنیس شما می توانید سلامت روان خود را بهبود بخشید

تنیس یک ورزش تاکتیکی است که نیاز به برنامه ریزی و تفکر دارد – تمرین مغز عالی. و انجام یک بازی هورمون‌های حس خوب به نام اندورفین را آزاد می‌کند که می‌تواند سلامت روان شما را بهبود بخشد، استرس را کاهش دهد و خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند افسردگی را کاهش دهد.


تنیس یکی از پرطرفدارترین ورزش ها در جهان است.  فدراسیون بین المللی تنیس دارای 211 انجمن ملی تنیس است. جدای از مسابقات مختلف حرفه ای و آماتور، این ورزش بازی های المپیک نیز دارد.


برخلاف بسیاری از ورزش‌های دیگر، تنیس از نظر جنسیتی خنثی است و فرصت‌های برابری را برای شرکت، لذت بردن و دستیابی به زن و مرد فراهم می‌کند! هر سن، جنسیت یا توانایی بدنی شما، تنیس بهترین ورزش برای شماست!

مطمن هستیم که بعد از خواندن این مقاله، علاقه شما برای آموزش تنیس چندین برابر شده است اگر در اصفهان هستید و دوست دارید آموزش تنیس در اصفهان را با بهترین مربیان تجربه کنید حتما با آکادمی تنیس مریم حجه تماس بگیرید و تفاوت های ما را با دیگران از نزدیک مشاهده کنید . فراموش نکنید یک شروع قوی و صحیح داشته باشید تا هرگز این ورزش زیبا و مفید را رها نکنید.منتظر شما هستیم.

Leave A Comment