نکات مهم برای آموزش تنیس به کودکان

نکات مهم برای آموزش تنیس به کودکان - آکادمی آموزش تنیس مریم حجه فروش

برای آموزش تنیس به کودکان نکات بسیار زیادی از لحاظ فنی وجود دارد ولی قبل از اینکه وارد مباحث فنی شویم به نکاتی برای آموزش بازی تنیس به کودکان بین سنین چهار تا هفت سال نیاز دارید، اولین نکته کلیدی این است که همه چیز را آسان وسرگرم کننده نشان دهید مطمئناً، تنیس آسان‌ترین ورزش برای کودکان خردسال نیست، اما اگر آموزش به  بچه‌ها را درست شروع کنید، احتمالاً بازیکنانی مادام‌العمر  و حرفه ای خواهند بود.

موفقیت را تضمین کنید

بهترین راه برای اطمینان از اینکه کودکان سرگرم می‌شوند و خوب یاد می‌گیرند این است که موفقیت را تجربه کنند. پیشنهاد می‌کنیم از پیشرفت‌ها استفاده کنید، که در سبک تدریس مورد حمایت دفتر ثبت حرفه‌ای تنیس (PTR) نقش اساسی دارند. این بدان معناست که به آرامی به تسلط بر برخی ضربات ابتدایی بپردازید، و سپس کودکان را در یک سری تمرینات قرار دهید تا مطمئن شوید که این ضربه ها را کاملا یاد گرفته اند.

تماشا کنید و یاد بگیرید

با تماشای یک مسابقه تنیس با هم بچه ها را با قوانین بازی آشنا کنید. اگر بچه ها بدانند بازی چگونه است انگیزه بیشتری پیدا می کنند.

پیشنهاد دیگر این است که آنها را با بازی های ویدئویی تنیس آشنا کنید. Wii Tennis یک راه عالی برای کمک به بچه ها در یادگیری قوانین تنیس و نحوه حفظ امتیاز است.

آموزش تنیس به کودکان را از کوچک شروع کنید

و منظور ما از شروع کوچک، این است که با یک زمین کوچکتر شروع کنیم. اینکه یک کودک در خط پایه بایستد و انتظار داشته باشد که او یک سرویس را روی تور بزند، غیرواقعی است. زمین های تنیس استاندارد برای بزرگسالان در نظر گرفته شده است.

برای اینکه بچه ها موفق شوند، باید در زمینی بازی کنند که مناسب آنها باشد.

برای بچه‌های 8 سال و کمتر، زمینی به ابعاد 36 در 18 دقیقه با توری 2’9 ایجاد کنید. برای بچه‌های 10 سال و کمتر، اندازه زمین پیشنهادی 60 × 21 اینچ با تورهای تنظیمی 3 اینچ است.

یک توپ برای آموزش تنیس به کودکان داشته باشید

توپ تنیس یک توپ تنیس است. درست؟

جواب منفی.

همه توپ های تنیس برابر نیستند. و دانستن اینکه از چه نوع توپ تنیس استفاده کنید می تواند تفاوت را ایجاد کند. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد توپ های تنیس برای کودکان بدانید.

توپ های قرمز

توپ های تنیس قرمز بزرگتر از توپ های تنیس معمولی هستند و 75 درصد کندتر هستند. این به بچه ها اجازه می دهد تا با کاهش سرعت بازی، تکنیک مناسب را یاد بگیرند. بچه‌ها می‌توانند در سنین پایین‌تر با استفاده از توپ‌های بزرگ‌تر و قرمز راهپیمایی کنند.

توپ های نارنجی

توپ های نارنجی 50 درصد کندتر از توپ های تنیس معمولی هستند. اینها در یک دادگاه کوچکتر استفاده می شوند و تجمعات طولانی را ممکن می کنند. این توپ ها به بچه ها زمان بیشتری برای تعیین امتیاز و کار روی استراتژی می دهد.

توپ های سبز نقطه

این توپ ها آخرین مرحله قبل از توپ زرد معمولی تنیس هستند. این توپ ها شبیه توپ های معمولی هستند اما دارای یک نقطه سبز رنگ هستند. این توپ ها توپ های فشرده سازی پایین تری هستند، بنابراین به آن بالا پرتاب نمی شوند. برای بچه‌ها مهم است که تکنیک مناسب را با ضربه زدن به توپ در ارتفاع مناسب به جای بالا بردن برای ضربه زدن به توپ در حالی که توپ بالای سرشان می‌پرد، توسعه دهند.

Gear Up

اگر فرزند شما قرار است به طور منظم تنیس بازی کند، ممکن است وقت آن رسیده که روی وسایل تنیس مناسب سرمایه گذاری کنید. ضروری ترین راکت مناسب است.

کودکان نباید با یک راکت بزرگتر بازی کنند. اگر راکت را در کنار دسته نگه دارید باید حدود 2 اینچ از زمین فاصله داشته باشد.

در اینجا یک راهنمای سریع وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید:

 • زیر 5 سال: راکت 21 اینچی
 • سنین 6 تا 8: راکت 23 اینچی
 • سنین 8 تا 10: راکت 25 اینچی
 • سنین 10 تا 12: راکت 26 اینچی

با ضربه های پایه آموزش تنیس به کودکان را شروع کنید

ابتدا به کودک بیاموزید که چگونه راکت تنیس را در دست بگیرند . در این مرحله نیز نیازی به خرید یک راکت گران قیمت نیست – فقط مطمئن شوید که اندازه آن برای جوان مناسب است.

هنگامی که آنها راحت با راکت کار می کنند، یک ضربه زمینی ساده را با این مراحل آموزش دهید:

 • با یک چرخش به عقب بسیار کوتاه و احتمالاً گرفتن کوتاه، اما دنباله رو معمولی شروع کنید، سپس به تدریج چرخش عقب را طولانی کنید و دستگیره را به سمت دسته بلغزانید.
 • از داخل خط سرویس شروع کنید و سپس به تدریج به عقب برگردید.
 • با ضربه زدن بچه ها به توپ در حالی که در یک نقطه ایستاده اند شروع کنید، سپس از آنها بخواهید فقط چند قدم به سمت توپ حرکت کنند و سپس به سمت توپ بدوند. برخی از بچه ها موقعی که به سمت توپ می دوند، موقعیت بهتری نسبت به زمانی که مجبور به دویدن نیستند، بهتر است.
 • از بالای سر راکت در نقطه تماس شروع کنید، سپس به تدریج یک تاب بزرگتر وارد کنید.
 • دانش آموز را در فاصله سه فوتی از تور شروع کنید، سپس به تدریج دانش آموز را به عقب ببرید.
 • تمرینات را با بازی‌های سرگرم‌کننده و «بدون باخت» در چند درس اول دنبال کنید، سپس با افزایش اعتماد به نفس رقابت را به تدریج معرفی کنید.

شروع به بازی کنید

بهترین راه برای درک بازی، شروع بازی است. نگران نباشید؛ اولین بازی آنها هنوز در ویمبلدون برگزار نخواهد شد. برنامه هایی برای اطمینان از اینکه بچه هایی با مجموعه مهارت های مشابه در حال بازی با یکدیگر هستند وجود دارد.

با باشگاه تنیس محلی خود تماس بگیرید تا یک تورنمنت رفت و برگشتی مبتدیان را برای شروع پیدا کنید. این یک راه عالی برای بازی کردن تعداد زیادی از بچه ها در یک روز است و نگران برد و باخت نباشید.

آموزش تنیس به کودکان می تواند سرگرم کننده باشد

از آنجایی که تنیس ورزشی است که می توانید تمام زندگی خود را انجام دهید ، آموزش تنیس به کودکان می تواند یک فعالیت خانوادگی عالی باشد. مهمترین چیز این است که بیرون بروید، فعال باشید و لذت ببرید.

و در صورت نیاز به کمک در زمینه آموزش تنیس در اصفهان  با ما تماس بگیرید و ثبت نام کنید. ما اینجا هستیم تا مطمئن شویم همه جایی برای بازی دارند.

One Comment

 1. آزاده تیر ۱۵, ۱۴۰۱ at ۱۰:۳۶ ب.ظ - Reply

  عالی بود لطفا مطالب بیشتری در این زمینه بنویسید

Leave A Comment