تمرینات فورهند تنیس

در این صفحه می‌خواهم تمرینات فورهند تنیس را ارائه دهم که می‌توان آن‌ها را برای هر بازی به کار برد!

فورهند مدرن یک موضوع محبوب در بین تنیس بازان است. در طول سال‌ها، پیشانی‌های برتر تنیس‌بازان حرفه‌ای کمی تغییر کرده است. امروزه حرفه ای ها از چرخش بیشتر بالاتنه و حالت های بازتر استفاده می کنند. تغییرات تقریباً آنقدرها که اکثر مردم معتقدند شدید نیستند.

اصول لازم برای توسعه یک فورهند عالی در طول سال ها تغییر نکرده است!

متأسفانه، ظاهر افراطی برخی از فورهند های امروزی می تواند منجر به سردرگمی زیادی در مورد نحوه آموزش فورهند و آنچه واقعاً در فورهند مدرن می گذرد ایجاد کند!

تمرینات فورهند تنیس دریل های فورهند

شماره 1: فورهند معکوس برای چرخش بیشتر در بالا!

حرفه ای ها با تاپ اسپین زیاد ضربه می زنند و برای همه ضروری است که یاد بگیرند با تاپ اسپین کافی ضربه بزنند. یک تمرین تنیس عالی برای بهبود فورهند تاپ اسپین شما و احساس بهتر برس زدن پشت توپ، ضربه زدن به چیزی است که فورهند معکوس نامیده می شود.

رافائل نادال به خاطر فورهند معکوس با تاپ اسپین فوق العاده معروف است. در این دریل شما به فورهندها ضربه میزنید که در همان سمت بدنتان تمام میکنید. بنابراین اگر راست دست هستید، در حالی که بازوی خود را همچنان در سمت راست خود قرار داده اید، کار را تمام کنید.

حداقل 30 یا 40 توپ را مانند این ضربه بزنید و سپس فورهند معمولی خود را امتحان کنید. خواهید دید که اکنون ضربه زدن با چرخش بیشتر آسان تر است.

به یاد داشته باشید که چرخش به تنهایی پاسخگوی همه مشکلات نیست. چرخش بدون سرعت کافی در واقع شوت چندان خوبی نیست و من توصیه نمی‌کنم که مثل نادال مدام با فورهندهای معکوس شروع کنید. از این به سادگی به عنوان یک مته برای بهبود تاپ اسپین خود استفاده کنید!

شماره 2: تمرینات فورهند تنیس فورهندهای درون به بیرون

بازیکنان حرفه‌ای شوت‌های فورهند زیادی از داخل به بیرون زدند. آنها دور بک هند خود می دوند و فورهند را از داخل به بیرون به بک هند حریف (برای حریف راست دست) می زنند.

این شات در هر سطحی بسیار موثر است و باید تمرین شود. برای تمرین این شوت، از شریکتان بخواهید که بک هند کراس کورت بازی کند، در حالت ایده‌آل نه خیلی دور از زمین، بلکه بیشتر به سمت وسط، در حالی که شما با فورهند داخل به بیرون به بک هند او ضربه می‌زنید. تا زمانی که راحت با فورهند درون به بیرون برخورد کنید، به این روند ادامه دهید!

(آیا می‌دانستید که الگوی چرخش درونی به بیرون برای هر فورهند خوب است؟ برای اطلاعات بیشتر، سری ویدیوهای تکنیک آتی من را بررسی کنید!)

شماره 3: تمرینات فورهند تنیس فقط فورهندها

یک راه عالی برای شیار کردن فورهند این است که فقط به فورهند ضربه بزنید. من دوست دارم حدود دو سوم زمین را مشخص کنم تا مجبور شوید مقدار واقعی زمین را بپوشانید و سپس با شریک خود (یا حتی بهتر است دو بازیکن در خط پایه در طرف دیگر) فقط فورهند را بزنید.

به این ترتیب انواع فورهند هایی را که می توانستید در یک مسابقه واقع بینانه بزنید، تمرین می کنید!

برای بحث دقیق تر در مورد فورهند تنیس مدرن و آموزش گام به گام در مورد چگونگی بهبود فورهند خود، حتما به آکادمی تنیس ما بیایید و از بهترین آموزش تنیس در اصفهان بهره مند شوید .

Leave A Comment