تمرینات تنیس برای کودکان

در مقاله سعی میکنیم تمرینات تنیس برای کودکان را به صورت ساده و جالب به شما مربیان تنیس و والدین کودکان آموزش دهیم تا حتی در منزل بتوانید سطح تنیس کودکان خود را ارتقا دهید.

همه ما می دانیم که مهارت ها در زمین از تمرین مداوم ناشی می شود – و این به ویژه در مورد بازیکنان جوان صادق است . در اینجا برخی از فعالیت‌های سرگرم‌کننده وجود دارد که می‌توانید با بچه‌هایتان در خانه، در پارک… هر کجا که هستید به اشتراک بگذارید! و تماشا کنید که چگونه کنترل آنها بر راکت و توپ بهبود می یابد!

تمرین تنیس برای کودکان فقط با یک توپ تنیس

کف زدن – 1+ بازیکن. بازیکن یک توپ را به بالا پرتاب می کند، دو بار دست می زند و پس از یک بار پرش توپ را می گیرد.

افت توپ – 2+

در حالی که پارتنرها ی خود چندین فوت از هم فاصله دارند، یک بازیکن یک توپ در هر دست دارد و دست‌ها تا ارتفاع شانه‌ها دراز شده است. بازیکنی که توپ ها را در دست دارد یکی یکی می اندازد و شریک بعد از یک بار پرش برای گرفتن آن می دود. پس از چندین بار تلاش، نقش ها را تغییر دهید.

2+Roll N’ Shuffle

پارتنرها چند فوت از هم فاصله می گیرند و هر دو شروع به به هم زدن می کنند و سپس توپی را بین پاهای خود به جلو و عقب می چرخانند.

تمرین تنیس برای کودکان بازی با توپ و راکت تنیس

Call My Name – 2+ بچه ها دوتایی هستند، یکی از طرفین یک توپ و دیگری یک راکت در دست دارد. شریک با راکت با پشت به بازیکن با توپ می ایستد. بازیکنی که توپ را در اختیار دارد آن را بالا می اندازد و نام طرف مقابل را صدا می کند. شریک باید بچرخد، واکنش نشان دهد و پس از یک بار پرش، توپ را با راکت خود بگیرد.

دور یک مسابقه – 1+ هر کودک یک توپ را روی یک راکت قرار می دهد و توپ را دور لبه (کف دست به بالا) می چرخاند، بدون اینکه اجازه دهد توپ از روی راکت بیفتد.

بانجی جامپ – 1+ هر بازیکن یک توپ را روی رشته های راکت متعادل می کند. بازیکن اجازه می دهد توپ از راکت رها شود و یک بار بپرد، سپس آن را روی سیم های راکت می گیرد.

Bumps-Ups – 1+ هر کودک توپی را به آرامی (به ارتفاع حدود 12 اینچ)، با یک دست، کف دست به سمت بالا یا پایین، روی رشته‌های راکت پرتاب می‌کند.

Tap-Downs – 1+ هر کودک توپ را با راکت در سطح کمر “دریبل” می کند.

Invent-a-Bounce – 1+ (بازیکنان) در ترکیب های مختلف بدون توقف به توپ ضربه می زند. از ضربه زدن به پایین، برآمدگی، متناوب هر طرف سر راکت و غیره استفاده کنید. خلاق باشید!

این بازی‌ها تمرین را جذاب و محرک می‌کنند، بنابراین بازیکن شما می‌تواند مهارت‌های خود را افزایش دهد، هماهنگی را بهبود بخشد، اعتماد به نفس به دست آورد و مهم‌تر از همه – از آن لذت ببرید! ما همین را برای شما آرزو می کنیم!

این تمرینات تنیس برای کودکان  علاوه برا آنکه برای کودکان مفید است برای سطح نوجوان و جوان نیز می تواند مفید باشد .

آموزش تنیس به کودکان همراه با تمرینات تنیس برای کودکان می تواند بسیار لذت بخش و جذاب باشد تا کودک همراه با یادگیری از بودن در محیط ورزش تنیس لذت ببرند در آکادمی تنیس حجه فروش با متد های جدید و تمرینات خاص و جذاب آموزش تنیس در اصفهان را برای شما عزیزان مهیا کرده است کافیست با ما تماس بگیرید و تفاوت ها راا حس کنید.

Leave A Comment